ליקוריץ. והחיים יפים.
מחקרים שונים שבוצעו על
שורש ליקוריץ, ג'ינג'ר ופרי האסאי
גילו עובדות מדהימות!
שורש ליקוריץ, שורש ג'ינג'ר ופרי צמח האסאי

שום שחור מותסס 123 +AGB10

בעולם של ימינו, עם כל הלחץ והמתח היומיומי שרבים מאיתנו חיים בצלם, ועם התזונה הבלתי בריאה שרבים אימצו לעצמם ומכניסה לגופנו כמויות לא קטנות של רעלנים שונים – אין פלא שמספר הסובלים מבעיות בריאותיות הקשורות ללב, למשקל הגוף ולכולסטרול מתרבות. יותר ויותר מאיתנו מוצאים את עצמם מתמודדים עם עודף משקל, רמות לחץ דם גבוהות, רמות כולסטרול רע (LDL וטריגליצרידים גבוהות), סוכרת או מצבים טרום סוכרתיים, ובאופן מצער גם אירועים לבביים ומוחיים רבים הנובעים מכל אלו.

שום שחור מותסס
שום שחור מותסס

מהו השום השחור המותסס ובמה הוא שונה מהשום הרגיל?

השום הוא לא ירק רגיל – מעבר לכך שהוא משמש לתיבול בשורה ארוכה של מאכלים, הוא גם ידוע במשך שנים רבות ביכולת המוכחת שלו לרפא מחלות כמו שפעת וצינון [1] ועוד. אך מתברר שניתן לחזק את תכונותיו של השום באמצעות תהליך הכולל יישון שלו לתקופה של 3-4 שבועות בטמפרטורה קבועה של בין 60 ל-77 מעלות צלזיוס. במהלך הזמן הזה ותחת התנאים הללו מתרחשת בשום תגובה כימית בין חומצות האמינו לסוכרים שבו והידועה כ"תגובת מייאר", ואז נוצר למעשה השום השחור המותסס.


תהליך יצור שום שחור

התהליך והתגובה לא רק גורמים להשחמתו של השום, להפיכת מרקמו לצמיגי ולהוספת ארומה מיוחדת לטעמו ולריחו – אלא גם לכך שכאשר מפיקים ממנו תמצית, היא בעלת מספר תכונות בריאותיות מיוחדות שהוכחו מחקרית:

blank
40% ירידה בנטיה להשמנה
16% ירידה ברמת כולסטרול "רע"
16% ירידה ברמת כולסטרול "רע"
46% עליה ברמת כולסטרול "טוב"
46% עליה ברמת כולסטרול "טוב"
blank
24% ירידה ברמת טריגליצרידים
שאלות? רוצה לקנות? - השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם:

שום שחור מותסס 123 – היחיד עם מינון נקי של 420 מ"ג בכמוסה!

לאחר שהבנתם מה העלה המחקר בנוגע לשום השחור המותסס, ובעיקר בנוגע לתמצית הייחודית AGB10+ המופקת ממנו, אתם וודאי רוצים לדעת כיצד תוכלו לצרוך אותה – והתשובה עבורכם טמונה בתוסף התזונה "שום שחור מותסס 123". כמוסה 1 ליום יחד עם 2 כוסות מים – וסידרתם לעצמכם מנה מצוינת של תמצית שום שחור מותסס AGB10+.

שום שחור מותסס 123

מקורות

שתפו עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp