מחקר לקוחות PRO

השפעת השימוש במוצר תמציות צמחי מרפא ליקוריץ פלוס 123, על רמת שביעות רצון במדדי בריאות ואיכות חיים, כפי שנצפו בדיווחי לקוחות במסגרת סקר שנערך על ידי החברה.

שורש ליקוריץ, שורש ג‘ינג’ר וציפורני חתול הם צמחים מרפא בעלי היסטוריה ארוכה של שימוש רפואי. מחקרים מהשנים האחרונות מצביעים על כך שהתמציות הבוטניות הללו מבטיחות טיפול ברמות כולסטרול גבוהות ושיפור הבריאות הכללית.

 

מחקר לקוחות שערכה חברת נלס דיאט בקרב כ-200 לקוחות אשר עושים שימוש במוצר ליקוריץ פלוס 123 באופן עקבי, הראה תוצאות מדהימות. מעל 80% מהלקוחות דיווחו על שיפור בתחושת בחיוניות, תפקוד יומיומי, רמת הכולסטרול, רמת הסוכר והמערכת החיסונית.

 

על מנת להבין את השפעות הטיפול בפורמולה ליקוריץ פלוס 123 על איכות החיים ושביעות הרצון מהטיפול, השתמשנו בשאלון ה-SF-36 (Short Form Health Survey), שהינו מדד גנרי של איכות חיים (HRQoL) המשמש באופן נרחב ביותר בעולם.

 

מטרת המחקר הייתה למדוד כיצד הטיפול השפיע על איכות החיים ועל שביעות הרצון מהטיפול, כפי שדווחו על ידי המשתתפים שטופלו.

סרטונים בסדרה

מהו מחקר לקוחות PRO?

מחקר PRO (Patient-Reported Outcomes) הוא סוג של מחקר שבו תוצאות הטיפול או המחקר מדווחות על ידי החולים, או המטופלים עצמם, ללא פירוש או השפעה של צוות רפואי או חוקרים. תוצאות אלה יכולות לכלול מידע על תסמינים, איכות חיים, תחושת הסתגלות והתמודדות, והשפעות הטיפול על החיים היומיומיים של החולים.

מחקרים מסוג זה משמשים במיוחד בתחומי הרפואה ובמחקר הקליני, כדי לקבל תמונה מדויקת יותר של איך טיפולים משפיעים על החולים מנקודת מבטם. דבר זה יכול לעזור לרופאים ולחוקרים להבין טוב יותר את ההשפעות הפיזיות, הרגשיות והחברתיות של מחלות וטיפולים שונים.

 

כלי מחקר אלו מאפשרים לחוקרים ולרופאים להבין טוב יותר את ההשפעות של מחלות וטיפולים מנקודת המבט של המטופל, ולהתאים טיפולים שלא רק ממקסמים את השרידות או משפרים פרמטרים קליניים, אלא גם משפרים את איכות חייהם של המטופלים. השימוש ב-PROs הופך להיות נפוץ יותר במחקר הקליני ובפיתוח תרופות, כאשר רגולטורים כמו ה-FDA (המנהלה האמריקאית למזון ותרופות) וה-EMA (הסוכנות האירופאית לתרופות) מכירים בחשיבותם ודורשים לעיתים קרובות את הכללתם במחקרים קליניים.