האם קיים טיפול טבעי בסוכרת?

דומה כי אין צורך להכביר מילים על השכיחות הגבוהה של מחלת הסוכרת באוכלוסיה, או על רשימת הסיבוכים העצומה אשר הסוכרת כוללת בתוכה. החדשות הטובות יותר הן שיש כיום בנמצא מגוון רחב של טיפולים להתמודדות עם סוכרת, בצורה זו או אחרת, חלקם יעילים במיוחד. המאמר הנוכחי מתייחס לאפשרויות המרכזיות העומדות כיום אשר נכנסות לקטגוריה של טיפול טבעי בסוכרת.

שאלות? רוצה לקנות? - השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם:

שינוי הרגלי התזונה

טיפולים טבעיים בסוכרת, כמו בשלל מצבים בריאותיים אחרים, יכולים בהחלט להתחיל ממתן תשומת לב ראויה למזון אשר מכניסים אל תוך הגוף. בהקשר הזה, חשוב לצרוך מזונות אשר האינדקס הגליקמי שלהם נחשב לנמוך, דוגמת ירקות, פירות, קטניות או דגנים מלאים. מזונות אלה כוללים בתוכם גם כמות ראויה של סיבים, הנחשבים ליעילים אף הם בהקטנת הסבירות לסוכרת.

 

מנגד, רצוי להימנע ממזונות מעובדים או תעשייתיים, משקאות אלכוהוליים וממותקים ושאר מזונות המזיקים לגוף (ולא רק מהבחינה הזו). יש כיום מחלוקת של ממש בנוגע לחלק מהמזונות, כאשר יש מחקרים המראים כי חלב פרה, לדוגמא, עלול להגדיל את הסבירות לסוכרת (בייחוד סוכרת נעורים) וכן את ההשלכות שלה. גם בכל הנוגע לשאלת צריכת הבשר הדעות חלוקות, כאשר בשנים האחרונות החלו להופיע מחקרים המצביעים על כך שתזונה צמחונית מקטינה את הסבירות לחלות בסוכרת וכן מקלה על ההתמודדות עם המחלה, כשהיא כבר מתפרצת.

טיפול בסוכרת
האם קיים טיפול טבעי בסוכרת

מוצרים טבעיים

מעבר לתרופות המרשם או למזרק האינסולין, עומדים כיום לא מעט כלים המציעים טיפול טבעי בסוכרת. חברות הטבע והפארם מציעות מגוון רחב של תוספי תזונה למטרה זו, כאשר הסיוע שלהם ניתן לרוב דרך חיזוקם של כלי הדם, שיפור פעילותו של האינסולין בגוף, העלאת רמת הסבילות של הגוף לגלוקוז וכן האצת קצב חילוף החומרים בגוף. מרבית תוספי התזונה כוללים בתוכם, מעצם מהותם, רק חומרים טבעיים.

 

צמחי מרפא עשויים אף הם לספק מענה ראוי, בייחוד כאשר משלבים אותם עם טיפולים תרופתיים ,מסורתיים" יותר. בין הצמחים אשר נהוג להכניס למשוואת ההתמודדות הטבעית עם הסוכרת אפשר להזכיר קינמון, חילבה או ג'ימנמה.

אורח החיים

סוגיה משמעותית ביחס לסוכרת היא הקשר בין האופן בו אנו חיים לבין הסוכרת. ניתן למנוע את המחלה, אך גם להפחית את מימדיה, באמצעות הקפדה על אורח חיים פעיל ובריא ככל האפשר. זו הסיבה בגינה כמעט כל תוכנית של טיפול טבעי בסוכרת, כמו גם טיפול בסוכרת כמכלול, יהיה מבוסס על הרגלים תזונתיים, שימוש במוצרים ייעודיים (תרופות, צמחי מרפא ועוד) – אך גם על המלצות ברורות לגבי פעילות גופנית בכמות ובעצימות ראויה.

שתפו עם חברים:

שאלות? רוצה לקנות?

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

בינתיים תוכל לקבל ולקרוא את המדריך לבריאות הלב 

שנשלח לדוא"ל שתמסור!

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו
דירוג גולשים
5/5
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן