צמח הליקוריץ וסוכרת

ליקוריץ, המכונה בעברית "שוש קירח", הוא צמח מרפא אשר נעשה בו במקור שימוש בתורת הרפואה האלטרנטיבית, בדגש על הרפואה הסינית, מזה מאות רבות של שנים. במרוצת השנים, גם בישראל החלו לגלות את היתרונות אשר ליקוריץ עשוי לגלם בתוכו, על פי מחקרים ודיווחים של אנשים מכל רחבי העולם. אחת הסוגיות המשמעותיות ביותר שנבחנו בשנים האחרונות היא הקשר בין צמח הליקוריץ וסוכרת. אז האם הוא באמת מסייע להתמודד עם המגפה המשמעותית ביותר של המאה ה-21?

 

בסיס הקשר בין ליקוריץ לסוכרת

בעת בחירת הקשר בין צמח הליקוריץ לסוכרת, לא ניתן שלא להתייחס להיותו של הליקוריץ נוגד חמצון מהשורה הראשונה. כידוע, בקרב חולי הסוכרת קיים ריכוז גבוה של סוכר בדם, אשר מתפרק בתוך הגוף לכדי רדיקליים חופשיים, הכוללים בתוכם את אותו פוטנציאל חמצוני. מצב שבו קיים חוסר איזון בין הרדיקלים החופשיים לבין נוגדי החמצון (מספר הרדיקלים החופשיים גבוה באופן יחסי, מה שידוע בתור "עקה חמצונית") עלול להביא לחלק מהנזקים המזוהים עם הסוכרת כמכלול. כך, בין התרומות האפשריות של ליקוריץ, על בסיס הטיעון שהובא מעלה, אפשר למנות הקטנת הסיכון לפגיעה בראייה, בעיות במעיים, מחלות לב, בעיות במערכת העצבים ועוד.

 

מעבר להיותו של ליקוריץ נוגד חמצון, הוא תורם גם לאיזון הרכיבים החיוניים האחרים בגוף האדם. הצמח מביא, בין השאר, לאיזון רמת לחץ הדם בגוף, הפחתת רמת ה"כולסטרול הרע" (LDL), הפחתת הסבירות לסבול מטרשת עורקים ועוד. בכוחם של כל אלה להפוך את הגוף כולו לבריא יותר, ולכן גם לחזק יותר בהתמודדות עם מחלת הסוכרת.

פריחת צמח הליקוריץ
צמח הליקוריץ וסוכרת

לאחרונה נשאל פרופ' קרסו בתוכנית ברדיו 103 לגבי תוסף תזונה ליקוריץ, ותשובתו הייתה ברורה ביותר. הקשיבו >> https://bit.ly/karaso103b

ליקוריץ פלוס 123 אסאי מקס 123
שאלות? רוצה לקנות?

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

בינתיים תוכל לקבל ולקרוא את המדריך לבריאות הלב 

שנשלח לדוא"ל שתמסור!

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו
המדריך לבריאות הלב במתנה

מי שקרא מאמר זה התעניין גם במאמרים הבאים:

שתפו עם חברים:

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב whatsapp

שאלות? רוצה לקנות?

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.

בינתיים תוכל לקבל ולקרוא את המדריך לבריאות הלב 

שנשלח לדוא"ל שתמסור!

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו
דירוג גולשים
5/5
גלילה לראש העמוד
דילוג לתוכן