מאמרים בנושא צמח הליקוריץ, שורש הג'ינג'ר ופרי צמח האסאי

בעמוד זה מרוכזים מאמרים חשובים הקשורים לצמח הליקוריץ ולשאר מרכיבי הפורמולה, וכן למצבים רפואיים שונים הנוגעים לטרשת עורקים, מחלת הסוכרת, לחץ דם ועוד. כמו כן ניתן לקרוא מאמרים שונים מסביב לנושא הליקוריץ, כמו סוגי מיצוי ליקוריץ, פטנטים, קצת היסטוריה, ואפילו אגדות מסורתיות.

כדאי לקרוא ולהעמיק גם במאמרים כללים כמו מבנה הכמוסה או בכלל, איפה קונים ליקוריץ.

מאחלים לכם קריאה מהנה ומועילה.

ברשיון משרד הבריאות
ליקוריץ 123 ברישיון משרד הבריאות

מה המשמעות של "באישור משרד הבריאות"? נהוג לרשום בפרסומים שונים את המילים “ברישיון משרד הבריאות” או “באישור משרד הבריאות” בהקשר למוצרי מזון ותוספי תזונה.  

עורק המדגים זרימה של תאי דם
ההשלכות של זרימת דם לקויה וכיצד למנוע אותן

זרימת דם לקויה היא ירידה בכמות או בלחץ הנוזל הזורם דרך חלק בגוף, בדרך כלל ממערכת בלחץ נמוך יותר למערכת בלחץ גבוה יותר. חסימות בחלק מהעורקים והוורידים עלולות לגרום לזרימת דם לקויה.

צעדים על החוף
כף רגל סוכרתית

כף רגל סוכרתית היא מחלה כרונית המתבטאת בזיהום, כיב או הרס, חלקי או מלא, של רקמות בכף הרגל, ואשר קשורה לפגיעה בעצבים ולדרגות שונות של מחלת כלי דם היקפית.

ליקוריץ ברפואה סינית
איך הפך שורש הליקוריץ לצמח מרפא – אגדה סינית

פעם אחת, היה בכפר סיני רופא זקן, שהיה מבוקש לא רק בכפר שלו, אלא גם בכפרים רבים אחרים באזור. את רוב זמנו בילה בעזרה לאנשים בכפרים אחרים ולא בכפר שלו. באותם ימים, כשאנשים חלו, הם חיפשו אותו תחילה.

ליקוריץ פטנט
מה הפטנט או איזה פטנט יש בליקוריץ?

על אריזות תוספי תזונה המכילים ליקוריץ של מותגים שונים, ניתן למצוא מספרים הרשומים כמספרי פטנט. מה המשמעות של מספרים אלו ולמי הם חשובים?

כמוסות תוספי תזונה
סוד הכמוסה או איך לבחור את הכמוסה הנכונה

כמוסה (קפסולה בלעז) היא גליל קטן ומאורך שבתוכו ניתן להכניס כמות מדודה של חומר הניתן לבליעה. עם הבליעה, מעטפת הכמוסה מתמוססת ותוכן הכמוסה מתחיל בספיגה לגוף.

כמוסה, כשמה כן היא, שומרת על תכולתה כמוסה (סודית, חסויה, מוחבאת). רבים שנוטלים כמוסות, לא יודעים כלל מה הן מכילות.

במאמר ננסה להסביר את סוד הכמוסות ואיך אפשר לדעת מה הן מכילות.

ליקוריץ מאזן לחץ דם
ליקוריץ מעלה לחץ דם?

דבר ידוע הוא שצמח הליקוריץ, וכן מוצרים שונים המכילים ליקוריץ, כמו ממתקים למשל, עלולים לגרום לעליית לחץ הדם.
אם כך, נשאלת השאלה, כיצד זה יכול להיות שתוסף תזונה המכיל מיצוי של שורש ליקוריץ דווקא מסייע לאזן את לחץ הדם?
התשובה טמונה בהבנת החומרים הפעילים שנמצאים בשורש צמח הליקוריץ (Glycyrrhiza glabra).

שקית יוטה עם שורש של צמח הליקוריץ
איפה קונים ליקוריץ?

בבואנו לבדוק איפה קונים ליקוריץ, נבחן קודם כל איזה תוסף המכיל שורש ליקוריץ מתאים לנו, תוך התחשבות במצב הבריאותי ובהנחיות הטיפול שהתקבלו מהרופא המטפל.

לחץ דם גבוה
לחץ דם גבוה – מה אומרים המספרים?

מרבית האנשים אינם יודעים זאת אך לחץ דם מתייחס בדרך כלל אל שני סוגים שונים של לחץ דם. האחד הוא לחץ דם סיסטולי והשני הינו לחץ דם דיאסטולי. חשוב להתייחס אל כל אחד מהסוגים השונים בצורה שונה, שכן המספרים בכל אחד מהם מספרים סיפור אחר לחלוטין.

כולסטרול-וטרשת-עורקים
כולסטרול וטרשת עורקים

הכולסטרול הוא תרכובת שומנית אשר מצויה במעטפת של כל תא בגופנו. מולקולות הכולסטרול בגוף של כל יצור חי הן בעלות חשיבות רבה בתהליכים ביוכימיים והכרחיות לקיומנו ולשמירה על בריאותנו.

מה גורם לטרשת עורקים
מה גורם לטרשת עורקים?

במאמר זה נבהיר את הנושא המורכב של טרשת עורקים, מחלת לב וכלי דם נפוצה אך לעתים קרובות לא מובנת. נעמיק בשורשי הסיבות, במנגנונים הביולוגיים וכן בגורמי הסיכון התורמים להתפתחות מצב זה. המטרה היא לספק הבנה מקיפה של טרשת עורקים, הגורמים לה וכיצד ניתן למנוע או לנהל אותה.

לחץ דם
מהם הגורמים ללחץ דם גבוה?

לחץ דם גבוה היא מחלה כרונית הנחשבת לאחת החמורות ביותר שיש בנמצא כיום. היא נחשבת למחלה הנפוצה ביותר, כאשר על פי ההערכות אחד מכל שלושה

טיפול בסוכרת
האם קיים טיפול טבעי בסוכרת?

טיפולים טבעיים לסוכרת: השפעת שינויים תזונתיים, מוצרים טבעיים ואורח חיים על ניהול ושיפור בריאות הסוכרת.

נזקי מחלת הסוכרת
מה הם הנזקים של מחלת הסוכרת?

העובדות מראות שבישראל סובלים כיום מסוכרת יותר מכ-400,000 איש, מה שמתיישב היטב עם היותה אחת המחלות הנפוצות כיום בעולם המערבי. סוכרת, בהמשך לכך, מהווה כיום

רגל סוכרתית
מהי נוירופתיה סוכרתית

מחלת הסוכרת, כידוע ולמרבה הצער, כוללת בתוכה אינספור סיבוכים וסיכונים עבור הגוף, החמורים שבהם מביאים למחלות קשות ולתמותה. המאמר הנוכחי מתייחס לתרחיש נפוץ בכל קנה

עקה חמצונית
מהי עקה חמצונית

ברמת ההגדרה הבסיסית מאד, עקה חמצונית הוא מצב שבו קיים בגוף חוסר איזון בין הרדיקליים החופשיים לבין נוגדי החמצון, מה שמביא לכך שהגוף אינו יכול

מחלת-הסוכרת-ונזקיה
מחלת הסוכרת ונזקיה

סוכרת היא מחלה מטבולית המתאפיינת ברמות גבוהות של סוכר בדם, בשל בעיה בייצור או בתפקוד האינסולין בגוף. קיימות שלוש צורות עיקריות לסוכרת: סכרת סוג 1,

לחץ דם תקין
כיצד לשמור על לחץ דם תקין?

לחץ דם, בהגדרתו, הוא הלחץ או הכח שמפעיל הדם כנגד דפנות כלי הדם.  מחזור הדם בגופנו בנוי כך שכאשר הלב מתכווץ הוא שולח דם מחומצן

שאלות? רוצה לקנות?

השאר פרטים ונציג יחזור אליך בהקדם.
בינתיים תוכל לקבל ולקרוא את המדריך לבריאות הלב
שנשלח לדוא"ל שתמסור!

פרטיותך חשובה לנו ופרטיך בטוחים איתנו